Wizyta w Polskim Radiu PDF Drukuj Email
piątek, 05 października 2018 21:26

W Warszawie przy Al. Niepodległości 77/85 mieści się siedziba główna Polskiego Radia. Zazwyczaj jest tam bardzo spokojnie i cicho, zwłaszcza podczas nagrań. W ostatni poniedziałek 01.10.2018 ta cisza i spokój zostały nieco zakłócone za sprawą uczniów klasy VIIA, którzy przyglądali się z bliska pracy programów Pierwszego, Drugiego, Czwartego i Polskiego Radia dla Dzieci.

W radiowej Czwórce podglądaliśmy i podsłuchiwaliśmy pracę spikera radiowego. Nie udało nam się jednak rozgryźć tajemnicy słynnego "radiowego głosu". Dowiedzieliśmy się za to, że program ten jest dostępny tylko w paśmie internetowym.

Pani oprowadzająca nas opowiedziała nam wiele ciekawostek dotyczących historii i współczesności radia, pokazała wykorzystywany sprzęt i zapoznała nas z tajnikami pracy radiowców.

W Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy recitalu fortepianowego. Jeden z naszych kolegów zagrał dla nas na fortepianie koncertowym fragment utworu "Dla Elizy" Ludwiga van Beethovena.

Całą klasą zgodnie stwierdziliśmy, że czas spędzony w radio był bardzo ciekawy i inspirujący. Kto wie, może w przyszłości usłyszycie kogoś z nas mówiącego "Zapraszam do wysłuchania audycji..."

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 18:02