Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 158 gości 

Szkolna Wieża Babel PDF Drukuj Email

Dawno, dawno temu wszyscy ludzie się rozumieli. A potem wpadli na pomysł, aby wybudować wieżę Babel. W czasie budowy języki im się pomieszały i od tamtej pory musimy uczyć się języków obcych.

W naszej szkole uczniowie uczą się trzech języków obcych: angielskiego, francuskiego i niemieckiego. I oczywiście własnego, polskiego też. I czasami ten jest najtrudniejszy. Gdy pani od chemii lub matematyki zaczyna tłumaczyć zawiłości alkanów lub twierdzenia Pitagorasa, niektórzy uczniowie czują się jak na lekcji chińskiego lub suahili.

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie ozdobili klasy gazetkami z informacją o różnych kulturach i językach. Samorząd przygotował konkursy. Nagrodą były ciasteczka upieczone przez naszych uczniów. No ciekawe, czy dostaliby Państwo ciasteczko? Wiedzą Państwo, gdzie się mówi językiem Silbo? Ile znaków ma pismo chińskie? W jakim kraju jest najwięcej języków? No właśnie, trzeba byłoby się obejść smakiem. Były też łatwiejsze pytania i ciasteczka zniknęły z tac.

Uczmy się języków obcych. I pamiętajmy, że to nie wystarczy. Trzeba jeszcze mieć coś do powiedzenia .

Good luck.


 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!