Szkolna Wieża Babel PDF Drukuj Email

Dawno, dawno temu wszyscy ludzie się rozumieli. A potem wpadli na pomysł, aby wybudować wieżę Babel. W czasie budowy języki im się pomieszały i od tamtej pory musimy uczyć się języków obcych.

W naszej szkole uczniowie uczą się trzech języków obcych: angielskiego, francuskiego i niemieckiego. I oczywiście własnego, polskiego też. I czasami ten jest najtrudniejszy. Gdy pani od chemii lub matematyki zaczyna tłumaczyć zawiłości alkanów lub twierdzenia Pitagorasa, niektórzy uczniowie czują się jak na lekcji chińskiego lub suahili.

Uczmy się języków obcych. I pamiętajmy, że to nie wystarczy. Trzeba jeszcze mieć coś do powiedzenia .

Good luck.