Samorząd szkolny
Witamy! PDF Drukuj Email

Przeprowadzamy wywiad z przewodniczącą szkoły, uczennicą klasy 2 c Wiktorią Ptaszyńską.

Klaudia, Miranda: Jakie cele postawiłaś sobie jako przewodnicząca szkoły?
Wiktoria: Chciałabym zmotywować moich kolegów do pozytywnego działania, zintegrować wszystkich uczniów naszej szkoły. Myślę, że wspólne konkursy, dyskoteki, interesujące wycieczki pomogą mi to osiągnąć.
Klaudia, Miranda: Czy bliskie są Tobie akcje oparte na zasadzie niesienia bezinteresownej pomocy innym?
Wiktoria: Hasło wolontariatu wcielam w życie od prawie siedmiu miesięcy. Pomagam osobom starszym w obsłudze komputerów. Lubię tego typu działanie, sprawia mi to radość. W dodatku czuję się przez to dużo silniejsza. Jest to moim zdaniem, wyjątkowy sposób na spędzanie czasu!
Klaudia, Miranda: Ciekawi nas co Tobie przeszkadza u innych jako przewodniczącej szkoły?
Wiktoria: Chcę wnieść parę dobrych pomysłów i zmienić nasz uczniowski świat na lepsze, ale niektórzy to bez zastanowienia odrzucają. Nie rozumiem takiej bezmyślnej postawy, bierności. Staram się tym nie przejmować.
Klaudia, Miranda: Wiktorio! Czy masz jakąś pasję?
Wiktoria: Oczywiście - to taniec! Tańczę od czterech lat. W nim mogę wyrazić siebie. Gdy tańczę, czuję się wolna. Dzięki mej pasji znalazłam przyjaciół, wśród których zawsze mogę znaleźć wsparcie. Gdy upadnę, wiem że oni pomogą mi wstać.
Klaudia, Miranda: Posiadanie dobrych przyjaciół i wspaniałej pasji to naprawdę coś wspaniałego! A może znasz kogoś, kto jest kimś wyjątkowym i szczególnym?
Wiktoria: Tak, to …moja mama! Wychowuje mnie na dobrego człowieka, jest silna, świetnie zorganizowana, a przy tym trochę szalona i bardzo kochana! Mimo sprzeczek ona ciągle jest przy mnie, zawsze mi pomoże, porozmawia. Ogromnie ją podziwiam!
Klaudia, Miranda: Tak ciepło mówisz o swojej mamie…To musi być naprawdę niezwykła osoba! A teraz zupełnie inny temat –Twoja ulubiona potrawa?
Wiktoria: Sushi – to jedno słowo powinno wystarczyć.
Klaudia, Miranda: Szkoda, że Twoja wypowiedź jest tak krótka! A może…Twój ulubiony kierunek w modzie?
Wiktoria: Nie mam ulubionego stylu. Nie lubię ograniczać się do jednego trendu. Cenię różnorodność.
Klaudia, Miranda: Miło się z Tobą rozmawiało. Trzymamy kciuki za Ciebie jako przewodniczącą szkoły. Dziękujemy za wywiad!
Wiktoria: Dziękuję.

Samorząd szkolny PDF Drukuj Email

Komitet Samorządu Szkolnego pod przewodnictwem Wiktorii Ptaszyńskiej, zaczął funkcjonować w drugim semestrze roku szkolnego 2012/2013. Dotychczas miały miejsce trzy zebrania. Na każdym z nich spotkali się przedstawiciele klas pierwszych i drugich.

Ustalone zostały następujące zagadnienia:

Odpowiedzialni za przygotowanie sali do uroczystości, apeli, itp.
Gabriela Wodzyńska kl.2b
Wojciech Kaczyński kl.2b
Kacper Górniak kl.1c

Odpowiedzialni za dekoracje i inne prace plastyczne na rzecz szkoły:
Amanda Redlicka kl. 1c
Zuzanna Antoniuk kl.1b

Odpowiedzialni za Radiowęzeł:
Jan Walczuk kl.2a

Odpowiedzialni za Radiowęzeł (muzyka w czasie przerw):
Kryspin Nidecki kl.3a
Filip Dzido kl.2c

Odpowiedzialni za tablice ogłoszeń:
Adrian Greczkowski kl.1a
Kajetan Ciunelis kl.1a

Powstał również zamysł stworzenia kółka teatralnego!